Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Informacja z dnia 15 października 2020 roku, godzina 10:30 związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w Dąbrowie Górniczej i powiecie będzińskim
14 października 2020

Informacja z dnia 15 października 2020 roku, godzina 10:30 związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w Dąbrowie Górniczej i powiecie będzińskim

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej - Dąbrowa Górnicza, powiat będziński

- liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną – 1243
- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 40
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 3258
- liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 783
- liczba ozdrowieńców - 486
- liczba zgonów - 13

Czytaj więcej o: Informacja z dnia 15 października 2020 roku, godzina 10:30 związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w Dąbrowie Górniczej i powiecie będzińskim
Przejdź do - Bezpieczny powrót do szkół
Przejdź do - Konkurs
26 sierpnia 2020

Konkurs

Informujemy, iż na Facebooku Głównego Inspektoratu Sanitarnego opublikowano konkurs promujący aktywność fizyczną podczas wakacji spędzanych wspólnie z rodziną.

Czytaj więcej o: Konkurs
Przejdź do - KORONAWIRUS – PRZESTRZEGAJ PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY
21 sierpnia 2020

KORONAWIRUS – PRZESTRZEGAJ PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY

Już kolejny miesiąc wszyscy zmagamy się z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i jej skutkami. Każdy z nas zadaje sobie jedno kluczowe pytanie – kiedy się ona skończy, kiedy wróci normalne życie bez strachu, nakazów, zakazów i obostrzeń. Wszyscy wsłuchujemy się w głosy ekspertów, którzy zgodnie mówią, że wiele zależy od nas samych.

Czytaj więcej o: KORONAWIRUS – PRZESTRZEGAJ PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY
Przejdź do - Akcja informacyjno-edukacyjna ph. "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny"
17 sierpnia 2020

Akcja informacyjno-edukacyjna ph. "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny"

Dzisiaj w województwie śląskim ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna ph. „Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”, zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Czytaj więcej o: Akcja informacyjno-edukacyjna ph. "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny"
Przejdź do - Komunikat dla osób uczestniczących w obrzędach religijnych w Rzymskokatolickiej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie.
13 sierpnia 2020

Komunikat dla osób uczestniczących w obrzędach religijnych w Rzymskokatolickiej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie.

W związku z zakażeniem SARS-CoV-2 u duchownego

Osoby uczestniczące w obrzędach religijnych w Rzymskokatolickiej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie w dniach od 7.08.2020 r. do 9.08.2020 r., proszone są o obserwowanie stanu zdrowia. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak gorączka, kaszel bądź duszności lub inne należy skonsultować się z lekarzem jak w każdym innym wypadku, gdy stan zdrowia budzi wątpliwości.

6 sierpnia 2020

Dochodzenie epidemiologiczne – restauracja w Dąbrowie Górniczej

W związku z  prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca - 2 sierpnia 2020 r. były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górczniej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

tel: (32) 727-58-71; (32) 727-58-72

tel. kom.:        536-746-412

e-mail:            sekretariat@pssedg.pl

W przypadku wiadomości przesłanej na adres e-mail proszę o zamieszczenie numeru telefonu oraz informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej.

Przejdź do - Dokarmianie ptaków
17 lipca 2020

Dokarmianie ptaków

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej w związku z licznymi interwencjami mieszkańców dotyczącymi zagrożeń ze strony gołębi miejskich, informuje, że dokarmianie ptaków, szczególnie gołębi miejskich, może stwarzać liczne zagrożenia epidemiologiczne

Czytaj więcej o: Dokarmianie ptaków