Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej

Strona główna

 

 

Powiększ zdjęcie rysunek%20dzieci
12 listopada 2019

Ekologiczny program dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

W województwie śląskim, w roku szkolnym 2019/2020 rusza pilotażowa edycja ekologicznego programu dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, przygotowanego w porozumieniu pomiędzy Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Czytaj więcej o: Ekologiczny program dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”
Powiększ zdjęcie logo%20pis
8 listopada 2019

Akcja "Niepodległa do Hymnu 2019"

11 listopada 2019 r. o godzinie 12.00 odbędzie się kolejna edycja akcji "Niepodległa do Hymnu 2019". Organizatorem akcji "Niepodległa do Hymnu" jest Biuro Programu "Niepodległa", z którym współpracuje Państwowa Inspekcja Sanitarna w ramach obchodów jubileuszu 100 - lecia Służb Sanitarnych w Polsce

Czytaj więcej o: Akcja "Niepodległa do Hymnu 2019"
Powiększ zdjęcie logo%20pis
7 listopada 2019

Opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 w żłobkach i klubach dziecięcych

Poradnik Głównego Inspektora Sanitarnego – Opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 w żłobkach i klubach dziecięcych – Aspekty higieniczne i zdrowotne

Czytaj więcej o: Opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 w żłobkach i klubach dziecięcych
Powiększ zdjęcie e%20papierosy
24 października 2019

Zagrożenia związane z e-papierosami - MEN i GIS ostrzegają!

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Czytaj więcej o: Zagrożenia związane z e-papierosami - MEN i GIS ostrzegają!
Powiększ zdjęcie
7 października 2019

Pielgrzymka

W dniu 5 października 2019 roku odbyła się XIII Pielgrzymka Pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej na Jasną Górę. W pielgrzymce uczestniczyli: Główny Inspektor Sanitarny - Jarosław Pinkas, Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego - Grzegorz Hudzik, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia - Ksiądz Arkadiusz Zawistowski oraz liczni przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i granicznych stacji sanitarno-epidemiologicznych z całej Polski.

 
Czytaj więcej o: Pielgrzymka
Powiększ zdjęcie logo%20pis
11 lipca 2019

Komary

Komary w Polsce. Ryzyko zdrowotne. Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

 
Czytaj więcej o: Komary
Powiększ zdjęcie
3 lipca 2019

Piknik rodzinny - relacja

W sobotę 29 czerwca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej świętowała lokalnie obchody 100lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Uroczystości dla społeczności lokalnej odbyły się na Plaży Miejskiej w Będzinie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego. Były pokazy pierwszej pomocy, karetka pogotowia ratunkowego udostępniona do zwiedzania. Ponadto ścieżka zdrowia dla rodzin, porady zdrowotne, a dla maluchów nauka szczotkowania ząbków. A oto krótka relacja.

 
Czytaj więcej o: Piknik rodzinny - relacja
Powiększ zdjęcie
28 czerwca 2019

Piknik rodzinny

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu będzińskiego i Dąbrowy Górniczej na piknik rodzinny z okazji 100 lecia Służb Sanitarnych w Polsce organizowanych przez PSSE Dąbrowa Górnicza wraz z Urzędem Miasta Będzin. Uroczystości odbędę się na terenie Plaży Miejskiej w Będzinie w najbliższą sobotę.

 
Czytaj więcej o: Piknik rodzinny