Ekologiczny program dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 listopada 2019

W województwie śląskim, w roku szkolnym 2019/2020 rusza pilotażowa edycja ekologicznego programu dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, przygotowanego w porozumieniu pomiędzy Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Program dedykowany jest dzieciom przedszkolnym w wieku 5-6 lat, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego.
Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Główne założenie programu:
•    zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
•    kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
•    propagowanie zdrowego stylu życia,
•    zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.
Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane są poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.
Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych. Na potrzeby realizacji programu nagrano dwa webinaria #po1profilaktyka z udziałem eksperta, odpowiednio dla rodziców oraz nauczycieli/opiekunów.
Pliki do pobrania:

 


Zachęcamy przedszkolaków do aktywnego udziału w zajęciach. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie rysunek dzieci

    rysunek dzieci